Östsvenska Handelskammaren

Hem » Event

Spaning på kammarn – en aw med skärpa

Välkommen på en after work på Kammaren där vi sätter skarpsinnet i fokus. Det bjuds på godsaker för både gom och tanke.

Med något läskande i glaset och aptitretande på tallriken, slår vi oss ner i Kammarforums lounge och lyssnar till tre skarpa profiler i vår region som levererar var sin spaning om vår omvärld. Hur ska vi tolka det som sker omkring oss? Vad ser vi komma och varför?

Såväl före som efter spaningarna ägnar vi oss åt trevligt mingel där tankegångar får utbytas och utvecklas. Låt oss avsluta veckan på bästa sätt, i en skön miljö med det goda samtalet i centrum.

Spanare:

Moderator:
Maria Björk Hummelgren, näringspolitisk chef Östsvenska Handelskammaren

Kommer du inte ihåg om du är medlem?

Kontakt

Maria Björk Hummelgren

Vice vd och näringspolitisk chef

Våra event

Våra nästkommande konferenser,  utbildningar eller träffar

Fåtal platser

8 september, 2026

Lunchträff med Mikael Damberg (S)

Välkommen till ett möte med Socialdemokraternas ekonomiskpolitiske talesperson och utmanare till finansministerposten, Mikael Damberg.

8 september, 2026

Styrelseutbildning Linköping

Kraven på företags styrelsearbete ökar. Ett aktivt och professionellt styrelsearbete är ett viktigt medel för...

9 september, 2026

Tull, handel och omvärld – frukost med Peter Hellman

Starta dagen med frukost, nya insikter och nätverkande!

10 september, 2026

Trade Talks – Indonesia

Indonesia is Southeast Asia’s largest economy and an increasingly important market in the Indo-Pacific region....