Östsvenska Handelskammaren

ESIC-lunch i Norrköping 18 juni

Den 18 juni är det dags för nästa nätverksträff för dig som är ESIC-medlem i Norrköping och vill hålla dig uppdaterad om förverkligandet av Ostlänken – som faktiskt pågår nu!

Varmt välkommen till ESICs lunchuppdateringsträff fredag den 18 juni, med allt om Ostlänken, pågående detaljplaner och synpunkter som kom fram samrådet i höstas. Vi träffas i Östsvenska Handelskammarens lokaler på Kammarforum och startar med en mingellunch kl. 12:00 för att sedan dra igång med dragningar kl. 12:30. Möt andra företagare med intresse för Ostlänken och Norrköpings utveckling.

Detta event är för ESIC-medlemmar i Norrköping med omnejd och sker i samarrangemang med Norrköpings kommun.

Medverkande

Östsvenska handelskammaren / ESIC
Norrköpings kommun,

Program (och prel medverkande)

Innehåll och catider:
12.00-12.30
Mingellunch

12.30-13.30
Charlotta Elliot, projektledare ESIC
Josef Erixon, projektledare Samhällsbyggnadskontoret 
Maria Karlsson, chef Tillväxt- och utvecklingskontoret  

13:30: Avslut

Anmälan

Begränsat antal platser. Meddela eventuella allergier i samband med din anmälan. Anmäl dig senast den 13 juni.

Avanmälan
Många av våra event blir snabbt fullbokade och får väntelista. Är du anmäld och får förhinder ber vi dig avanmäla dig så snart som möjligt så att någon annan får möjlighet att ta din plats.

Fotografering

Vi vill uppmärksamma dig om att det i samband med eventet kan komma att ske fotografering i syfte av att marknadsföra Östsvenska Handelskammarens verksamhet. Om du figurerar på en bild och vill invända mot detta ber vi dig att kontakta marcus.jessen@ostsvenskahandelskammaren.se eller säga till på plats.

Lunch med kammaren 28 oktober 2024

Kontakt

Charlotta Elliot

Projektledare ESIC

Våra event

Våra nästkommande konferenser,  utbildningar eller träffar

21 oktober, 2025

Tulldagen i Malmö

Tulldagen är ett heldagsarrangemang för dig som arbetar med tull, internationell handel och transportfrågor. Dagen...

21 oktober, 2025

Fördjupningsutbildning ChatGPT

Fortsättningsutbildningen är utformad för dig som redan har gått vår första ChatGPT-utbildning och vill ta...

21 oktober, 2025

Fullt fokus på Ostlänken

Rubriken säger precis som det är - denna träff har vi Fullt fokus på Ostlänken...

23 oktober, 2025

Boosta exportförsäljningen med AI

Välkommen till en föreläsning med framtidens exportförsäljning i fokus!