Östsvenska Handelskammaren

Hem » Event

Fåtal platser

Start 7 februari: Nätverket för dig som är HR-praktiker

Du som har en operativ och bred roll inom HR, välkommen till vårt nya nätverk för HR-praktiker. Nu har vi bara fem platser kvar – anmäl dig idag!

Vad kan vara mer varierande, meningsfullt och utmanande än att hantera de mänskliga frågorna i en organisation? Rollen som HR innebär att kunna hantera både mänskliga relationer och affärsmässiga strategier, något som vi i vårt nätverk kommer skapa en trygghet och reflektion kring – vad innebär HR i dagens och morgondagens arbetsliv?

I vår konstant föränderliga värld är det värdefullt att vara en del av en professionell gemenskap bestående av individer med liknande befattning som din egen, som värderar kunskap, nätverkande och individuell utveckling högt.

Östsvenska Handelskammarens HR-nätverk riktar sig till både dig som är ny i din roll, och till dig som har jobbat ett antal år. Nätverket är ditt pålitliga forum för att navigera genom trender och nyheter inom HR, och förbereda dig för de komplexa utmaningar och höga krav som framtidens arbetsplats kommer att ställa.

Kommer du inte ihåg om du är medlem?

Kontakt

Anna Högberg

Ekonomi- och HR-ansvarig

Våra event

Våra nästkommande konferenser,  utbildningar eller träffar

17 september, 2026

Business Swedens chefsekonom om världshandeln – var finns möjligheterna för svenska företag?

Hur ser affärsklimatet ut på världens viktigaste marknader just nu? Vilka möjligheter ser svenska företag...

18 september, 2026

Fatta bättre beslut – så förändrar AI research och analys

Origo Group delar praktiska exempel från hela insiktskedjan, från frågorna vi ställer till hur beslut...

22 september, 2026

Nätverksträff för Hållbarhetsnätverket

För dig som är hållbarhetschef eller hållbarhetsansvarig. Nätverket passar dig som vill byta erfarenheter, navigera...

24 september, 2026

Vem ska bli senior när ingen får vara junior?

Academic Work presenterar helt nya insikter om hur den unga generationen ser på arbetslivet 2026.