Strategier som inte går att agera på, beslut som fastnar på vägen och förändringar som rinner ut i sanden. Det kostar i tid, förtroende och en verksamhets välmående. Och i många fall helt i onödan.
Tänk om våren 2026 kan bli vändpunkten! När du och ditt team går från att veta vad ni vill till att faktiskt få det att hända.
Vårens viktigaste investering för dig som chef
Eventet ”Ledare i Linköping” är ett unikt tillfälle att:
- Nätverka: Träffa andra ledare och utbyt idéer
- Lära: Få nya perspektiv från scenen, och i samtalen mellan passen
- Inspireras: Lyssna till talare med insikter från vardagens ledarskap
Det här kommer jag att bidra med
Jag är stolt över att bidra till programmet med hur kommunikation kan bli ett av chefens mest lönsamma verktyg. Med konkreta exempel visar jag hur du som ledare kan:
- Skapa tydlig riktning
- Bygga förtroende
- Skapa förutsättningar för att få det att hända
”För mig började det när jag insåg hur beslut, strategier och planer ofta fastnar på vägen och blir svåra att agera på – i många fall helt i onödan.”
Idag driver jag eget som kommunikationspartner till VD, ledning och chefer och hjälper företag där beslut ska förankras och strategier och förändring behöver bli möjliga att agera på.
Ta med dig själv, eller varför inte hela teamet och kom!
📍 Konsert & Kongress, Linköping
📅 19 mars 2026
🔗 lil.enablinggrowth.se
Varmt välkommen!




