Östsvenska Handelskammaren

Coffee by – Framtidens ledarskap

Få en inblick i framtidens ledarskap tillsammans med Paragera. De går igenom några nyckelfaktorer till en lönsam verksamhet med fokus på medarbetarengagemang.

Få en inblick i framtidens ledarskap tillsammans med Paragera. Vid detta tillfälle går vi igenom hur ledarskapet i Sverige är på väg att ändras, vilka parametrar som påverkar detta och hur det hänger ihop med samhällets utveckling i stort. Vi går igenom några nyckelfaktorer till en lönsam verksamhet med fokus på medarbetarengagemang och hur ni kan börja jobba med detta i er egen organisation. Föredraget hålls av Parageras grundare och VD Mats Klippinger och HR-konsult Anna Ceder. Ta del av deras insikter och tankar kring det moderna ledarskapet och hur man skapar ett ökat medarbetarengagemang.

Frukost serveras mellan 07.30 – 08.00
Föredrag 08.00 – 09.00

Coffee by är ett koncept där du som är medlem kan hålla i ditt eget event i våra lokaler, där du står för innehållet och vi sköter allt annat.

Kommer du inte ihåg om du är medlem?

Kontakt

Annika Bornström

Verksamhetschef event och möten

Våra event

Våra nästkommande konferenser,  utbildningar eller träffar

13 november, 2025

Dubbla rapportsläpp: Regional konjunktur samt Exportutsikter 2025

Välkommen till lansering av höstens konjunkturrapport samt Exportutsikter 2025. Baserat på svar från nära 200...

13 november, 2025

Tulldagen i Göteborg

Tulldagen är årets höjdpunkt och mötesplats för dig som jobbar med internationell handel, tull och...

14 november, 2025

LEDIG PLATS: HR-chefsnätverket

I den konstant föränderliga världen av HR kan det vara skönt att vara en del...

18 november, 2025

ESIC-lunch i Norrköping 18 november

Den 18 november är det dags för nästa nätverksträff för dig som är ESIC-medlem i...