Östsvenska Handelskammaren

Digital lunch med Kammarn

Vi kör igång årets första Lunch med Kammarn den 18 februari. Detta år med en ny inriktning!

Vi kör igång årets första Lunch med Kammarn den 18 februari. Detta år med en ny inriktning där varje nätverkslunch har ett tema och en bransch i fokus.

.
Under denna lunch riktar vi in oss på besöksnäringen där Jonas Siljhammar, vd på Visita, kommer att medverka och ge oss en allmän lägesrapport om branschen, hur dialogen med beslutsfattarna går och kommande ljuspunkter. Det ges även möjlighet att ställa till frågor Jonas under lunchen.

Det blir också erfarenhetsutbyte, nätverkande och dialog i breakoutrooms med kollegorna från branschen tillsammans med Lotti Bjuvander från Östsvenska Handelskammaren.

Vi hoppas på att kunna genomföra dessa trevliga luncher på plats i våra lokaler framöver men tillsvidare kör vi dem i cyberspace.

Den 18 februari bjuder vi in våra medlemmar inom besöksnäringen!

Varmt välkomna, vi ses vid skärmen!

Kommer du inte ihåg om du är medlem?

Kontakt

Annika Bornström

Verksamhetschef event och möten

Våra event

Våra nästkommande konferenser,  utbildningar eller träffar

19 januari, 2026

Lunch med Kammaren

Nätverka med företagare från olika branscher och storlekar. Citat från en deltagare: "Tack för lunchen...

20 januari, 2026

Nätverksträff med Skeppningsnätverket

Välkommen till Handelskammarens nätverk för dig som arbetar med internationell handel!

20 januari, 2026

Årsstart: Nätverket för kommunikations- eller marknadsansvariga

Nätverket för dig som är en drivande kraft inom kommunikation eller marknadsföring på ditt företag...

23 januari, 2026

Coffee by Variant

Hur skapar man verkligt värde i skärningspunkten mellan teknik, innovation och mänskliga behov? Och vad...