Östsvenska Handelskammaren

Så här går BoardMatch till!

Nyfiken på BoardMatch? Välkommen på informationsmöte – ca 20 minuters information och sen tid för frågor och diskussion. Hur går det till? Vad har det gett för resultat? Du får svar på alla dina frågor vid detta tillfälle!

BoardMatch är ett digitalt matchningsevent där bolag/ägare möter styrelsearbetare/styrelsementorer för att hitta rätt kompetens. Det är en unik kostnadsfri arena för att underlätta matchningen mellan bolag och styrelsekompetens. BoardMatch vänder sig till alla bolag och organisationer som har en styrelse.

Ni kanske bestämt er för att starta upp ett aktivt styrelsearbete och behöver vägledning av en styrelsementor för att förbereda er inför detta? Eller behöver ni komplettera er styrelse med en extern ledamot med specifik kompetens?

På detta möte berättar vi mer om hur BoardMatch går till, hur du behöver förbereda dig och besvarar alla dina frågor. Vi går igenom upplägget både utifrån dig som bolag/ägare och dig som styrelsearbetare/styrelsementor. Mötet genomförs digitalt över en lunch för att så många som möjligt ska kunna delta. Varmt välkommen!

BoardMatch arrangeras av Östsvenska Handelskammaren, StyrelseAkademien Östsverige och Almi Östergötland.

Kommer du inte ihåg om du är medlem?

Våra event

Våra nästkommande konferenser,  utbildningar eller träffar

24 november, 2025

Så använder du AI rätt enligt lagen

Nu finns det nya regler från EU (AI-akten) som styr vad du och dina kollegor...

25 november, 2025

Tulldagen Online

Tulldagen anordnas varje höst i Stockholm, Göteborg och Malmö och ger deltagarna möjlighet att få...

25 november, 2025

Trade Talks – Japan

Together with our chambers abroad and global market experts, you gain a unique insight into...

Fåtal platser

25 november, 2025

ESIC-lunch i Nyköping 25 november

Den 25 november är det äntligen dags för nätverksträff för dig som är ESIC-medlem eller...